Pakson, a Duna-parti gesztenyesor, sétány az 1900-as évek elején került kialakításra. Akkor került elültetésre a ma már védett gesztenyefasor is. Motorizáció megjelenésével megépült a 6-os számú főút, mely egyben a Duna töltéseként is szolgált és az 1895-ben megépült vasútvonal is meghosszabbításra került az úgynevezett Ópaks vasútállomástól (volt Vasúti Múzeum) Paksi Atomerőműig. Ekkor épült meg az Erzsébet szálló mögötti vasúti megállóhely is.
A ~60-as évek legelején megépület kikötőépület és a hozzá tartozó töltés két részre szakította az addig egységes Duna-partot, Gesztenyesort, a Halászati TSZ nem sokkal később megépült épülete és az ottani gazdálkodási tevékenység is elidegenítő hatással bírt a Duna-part hagyományos életére.
Mára sem a kikötőépület, sem a HTSZ épülete, sem pedig a vasúti megálló nem üzemel.
A Város a terület egységes koncepció szerinti rendezésével, a meglévő házak elbontásával és új épület építésével kívánja a mai kor igényeinek megfelelő színvonalra emelni a Duna-part ezen szakaszát.
Az új épületben alapvetően közösségi rendeltetésű funkciók kapnak helyet.
A földszinten nagyrendezvények kiszolgálására is alkalmas vizesblokk épül. Kávézó, terasz és a meglévő gyalogos aluljáró átalakítása teszi majd komfortosabbá a part használatát.
A földszinten az ASE kajak-kenu szakosztályának csónakháza is helyet kap még.
Az emeleten multifunkciós rendezvényterem készül (kiállítások, konferenciák, fogadások, rendezvények lebonyolítására alkalmas terek), természetesen a szükséges kiszolgáló funkciókkal kiegészítve. A rendezvényteremhez kapcsolódik egy nagyméretű fedett terasz.
A partszakaszon a kisváros hangulatához méltó, 21. századi, a kor szellemének megfelelő, építészetileg és tájépítészetileg is igényes megtervezet közterület megújítására is sor kerül:
- gesztenyesoron akadálymentesen használható sétány, járda, térburkolat, lépcsők, a szükséges mértékben rámpák kialakításával,
- szegéllyel megtámasztott, az igénybevételekre méretezett, akadálymentes útburkolattal, parkolóval,
- kerékpárút kialakításával,
- Duna rézsűjének rendezésével, partrendezéssel,
- zárt csapadékvíz elvezetéssel,
- a közművek szükség szerinti építésével, cseréjével, átépítésével, kiváltásával,
- rendezett zöldfelület kialakításával,
- védett gesztenyefák védelmének előtérbe helyezésével.